Na scenie pierwszoklasiści z rożkami obfitości.

Pasowanie na ucznia i czytelnika

Dnia 07.10. 2022r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania I Pasowania Uczniów Klasy Pierwszej.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia przez pana Dyrektora.

W tym dniu odbyło się również uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję przez uczniów z klasy Va z została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!.

Galeria zdjęć

Na udekorowanej scenie w strojach galowych  uczniowie  klasy pierwszej przedstawiają część artystyczną.
Uczniowie i uczennice  stoją na scenie z podniesioną do przodu prawą ręką i ślubują.
Pan Dyrektor pasuje pierwszoklasistów na uczniów szkoły.
Uczeń i uczennica składają kwiaty pod pomnikiem patrona.
Na scenie uczniowie i uczennice z pamiątkowymi dyplomami.
Na scenie  uczniowie klasy Va, którzy przedstawiają  inscenizację  zachęcającą do czytania i korzystania z biblioteki szkolnej.