Sześcioro uczniów klasy 6b stoi wokół stolika. Na stoliku znajduje się zbudowana przez nich piramida z kubeczków. Na kubeczkach zapisane są iloczyny liczb.

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to okazja by uczniowie, poprzez zabawę, przypomnieli i utrwalili sobie tabliczkę mnożenia.

Humory dopisywały a wystrój klasy nadawał temu wydarzeniu uroczysty charakter. W ramach lekcji matematyki uczniowie klas IV-VIII zbierali się w sali gdzie czekały na nich matematyczne wyzwania.

Gry planszowe, domina, kubki bo budowania liczbowych piramid oraz wiele innych propozycji na "odświeżenie tabliczki" mnożenia. Uczniowie spędzili czas w atmosferze twórczej zabawy i pozytywnej rywalizacji a emocje sięgały zenitu!

Dwóch uczniów klasy 7, siedzi przy stoliku i grają w matematyczną grę planszową pt.