Na czerwonym plakacie z twarzą św. Mikołaja napis:  Mikołajki dla Mukoludków DZIĘKUJEMY Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie. W imieniu podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie akcji "Mikołajki dla Mukoludków". Za wielkie serce, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do świątecznej zbiórki. Dziękujemy za podarowanie radości i uśmiechu w tym szczególnym czasie jakim są święta Bożego Narodzenia. Z wyrazami wdzięczności Magdalena Czerwińska-Wyraz Wiceprezes Zarządu. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, listopad 2022".

Mikołajki dla Mukoludków 2022

Przez cały tydzień, od 25 listopada do 2 grudnia Samorząd Szkolny prowadził akcję zbiórki słodyczy na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę w ramach akcji "Mikołajki dla Mukoludków" organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.

W ramach akcji udało się zebrać 4 kartony słodyczy co uczyniło nas liderem wśród wszystkich okolicznych szkół biorących udział w zbiórce. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.