Zdjęcie przedstawia grupę dzieci – część z nich stoi ustawiona w rzędzie, cztery dziewczynki klęcząc znajdują się przed stojącymi. Wszyscy trzymają walentynkowe serca.

Walentynki w świetlicy szkolnej

Jak co roku, 14 lutego obchodzono w świetlicy szkolnej Dzień Świętego Walentego.

W związku z tym, dzieci poznały genezę święta oraz postać św. Walentego - patrona zakochanych, a także zwyczaje panujące w tym szczególnym dniu. Punktem kulminacyjnym, na który uczniowie czekali z wielką niecierpliwością, było własnoręcznie przygotowanie pięknych kartek walentynkowych z życzeniami i wysyłanie ich do swojej sympatii „Pocztą Walentynkową”. W ten oto sposób każdy podopieczny świetlicy mógł wyrazić swoje uczucia bliskiej osobie.

Podsumowaniem tygodnia, który upłynął w atmosferze pełnej przyjaźni i ciepła, było wykonanie pracy plastycznej – serca - symbolu Święta Zakochanych.