Na zdjęciu znajdują się dzieci, ustawione w dwa rzędy: siedmioro dzieci stoi, przed nimi pozostałe kucają. Wszyscy uczniowie trzymają prace przedstawiające kwiaty wykonane z papieru kolorowego w narodowych barwach.

Dzień Flagi i Konstytucji 3 maja w świetlicy

W tym roku ostatni tydzień kwietnia w świetlicy szkolnej poświęcono tematyce Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja.

W ramach zajęć dzieci obejrzały filmy edukacyjne, z których dowiedziały się:

• co to są symbole narodowe i dlaczego należy je szanować
  • co to jest konstytucja
  • jakie znaczenie ma Ojczyzna w życiu każdego Polaka.

Ponadto sprawdziły swoją wiedzę, rozwiązując krzyżówki oraz zagadki dotyczące naszego kraju, a także wysłuchały szereg utworów muzycznych o treściach patriotycznych, np. „Witaj majowa jutrzenko”. Podsumowaniem tygodnia było wykonanie przez dzieci prac plastycznych, przedstawiających kwiaty z papieru w barwach narodowych, którymi następnie ozdobiono salę świetlicową oraz korytarz szkolny.

Podjęte działania miały na celu rozwijanie wśród uczniów poszanowania i zainteresowania symbolami narodowymi oraz kształtowanie postaw patriotycznych.