Uczeń klasy VIB stoi przed monitorem tablicy, na której wyświetla się zdjęcie i nazwisko generała Stanisława Maczka. Chłopiec ubrany jest w szary sweter, czarne spodnie i szare tenisówki. Zdjęcie jest zrobione w sali języka angielskiego, nad monitorem widoczny jest fragment mapy świata, krzyż i godło Polski.

Angielskie projekty uczniów klas VI

Kilkoro uczniów klasy VIA i VIB zaprezentowało na lekcjach języka angielskiego projekty opisujące sławne postaci.

Przygotowane przez uczniów prezentacje przybliżyły nam sylwetki takich osób jak np.: księżna Diana, Whitney Houston, generał Maczek, Marilyn Monroe, oraz piłkarz Pele. Biografie zawierały proste angielskie zdania, oraz polskie komentarze i tłumaczenie trudniejszych zwrotów. Do biografii piosenkarzy dołączone były piosenki. Projekty były realizacją innowacji pedagogicznej, polegającej na prowadzeniu części lekcji przez uczniów i sprawdzeniu umiejętności przekazywania informacji w języku obcym.