Grupka dzieci pochylona nad pojemnikiem, z którego unosi się dym. Dmuchają bańki mydlane.

Pokazy chemiczno- fizyczne

Dnia 29.03.2022 uczniowie klas 1-3 brali udział w pokazie „Akcja! Sublimacja!” prowadzonym przez Panią Proton czyli Panią Klaudię.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć co to jest sublimacja, jaką temperaturę ma suchy lód, jak nadmuchać balony mroźnymi sposobami, w jaki sposób zrobić maszynkę do baniek oraz wiele innych ciekawych zagadnień. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i zachwytu, ale przede wszystkim nowej wiedzy.

Galeria zdjęć:

Dzieci siedzące na ławkach z zachwytem na twarzy obserwują bańki z suchego lodu nad ich głowami.
Pani Klaudia z miską w ręce wypuszcza dym na dzieci siedzące na ławkach pod nią.
Cztery dziewczynki. Dwie z nich trzymają zlewki laboratoryjne z kolorowymi substancjami na ich wieczku położone balony w kolorach żółtym i niebieskim. W tle stół z zestawem chemicznym.
Stolik z zestawem chemicznym, pod nim kubki i świeczki typu light. W tle Pani Klaudia z kulą ognia na ręce prezentująca spalanie się CO2.