Zdjęcie przedstawia dużą grupę uczniów w odświętnych strojach, trzymających świadectwea z wyróżnieniem i dyrektor szkoły stojący po lewej

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny.

Pan Dyrektor, mgr inż. Marek Kościelniak, przywitał wszystkich nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Następnie odśpiewane zostały hymny Polski i Ukrainy. Pan Dyrektor podsumował kończący się rok szkolny, wspomniał nie tylko o osiągnięciach i sukcesach, ale również o tym, co było bardzo trudnym przeżyciem dla wszystkich - pandemii i inwazji Rosji na Ukrainę. Podkreślił rolę pokoju, mówił o zagrożeniach, które niesie wojna nie tylko dla krajów bezpośrednio w nią zaangażowanych.

Następnie przyszedł czas na pożegnanie Pani Ewy Sularz, nauczycielki chemii i fizyki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, polały się łzy. Żałowaliśmy, że kończy pracę osoba tak dobra, serdeczna, doskonały nauczyciel, prawdziwy przyjaciel uczniów i pracowników naszej placówki.
Po tych emocjonujących przeżyciach uczniowie klas I- III poszli z wychowawcami do sal, by tam otrzymać świadectwa i nagrody, starsi pozostali w hali sportowej. Nastąpiła chwila, w której zostali wyróżnieni uczniowie osiągający sukcesy edukacyjne, sportowe, pracujący na rzecz szkoły, zaangażowani w wolontariat. Następnie wszyscy udali się do klas. Wychowawcy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas odpoczynku.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji, a tegorocznym absolwentom sukcesów w dalszej nauce!