Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Uczniowie z Sp1 Skawa na dziedzińcu z krużgankami stoją i słuchają pani przewodnik

Spotkanie z historią – wycieczka na Wawel

W dniu 10 kwietnia uczniowie klas: VII a, VI a oraz VI b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce na Wawel. Historię tego wyjątkowego, pod względem historycznym i artystycznym, zabytku położonego na wapiennym wzgórzu w centrum Krakowa wstępnie przybliżyła uczestnikom, w czasie podróży, Pani Przewodniczka. Wawel to nie tylko siedziba polskich władców, to także miejsce, gdzie kształtowała się historia Polski, to także nekropolia królów i ludzi zasłużonych.

Na zdjęciu na tle drabinki uczeń wraz z nauczycielem

Korytarzowy Turniej tenisa stołowego

"O mistrza stołu na I piętrze" - pod takim hasłem został zorganizowany turniej tenisa stołowego w naszej szkole. Cała organizacja - zapisy, rozpiski itp - spoczęła na Michale Miśkowcu z klasy VII b. Oczywiście z pomocą przyszli inni uczniowie: Julia Miłek wykonała plakat, a inni zatroszczyli się aby go w odpowiednim miejscu umieścić. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach a po zaciętej walce w finale Łukasza Wójciaka pokonał Jakub Zygmunt i on zgarnął nagrodę - talon na pizza oraz medal - i został mistrzem stołu na I piętrze.

Finał obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

20 marca kilkoro uczniów z klas 5a i 5b programem słowno- muzycznym pt.: "Bezpieczny Internet zależy od Ciebie" przypomnieli wszystkim w jaki sposób należy zachowywać się w Internecie, dali wskazówki jak radzić sobie z hejtem i do kogo można zwrócić się o pomoc. W ten sposób zakończyliśmy obchody związane z Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Uczniowie klas 1-3 siedząc na podłodze podnoszą nogi do góry pokazując założone kolorowe skarpetki nie do pary.

Akcja “Wyjątkowa Skarpeta”

W dniu 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy nie tylko nadejście wiosny, ale również włączyliśmy się w akcję prowadzoną przez OREW Juszczyn pt.: “Wyjątkowa Skarpeta” polegającą na promowaniu i rozpowszechnianiu wiedzy na temat osób z Zespołem Downa.

Dziesięcioro uczniów z klasy 3b ( 4 chłopców, 6 dziewczynek) siedzi na zielonym dywanie na szkolnym korytarzu. Przed nimi są 2 pudełka, w których znajduje się zebrana żywność ( kasza, mąka, makaron, ciastka itp). Uczniowie uśmiechaja się, wskazują na produkty.Za nimi jest dekoracyjne drzewko, ozdobione bibułą, oraz duży napis " Zbiórka żywności"

Zbiórka żywności

"Wszystko co dajemy komuś w potrzebie, wraca do Ciebie z niespodziewaną siłą" Księżna Diana. Jak co roku przed Świętami uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Zbiórka żywności", w celu przekazania zebranych artykułów siostrom zakonnym w Rabce-Zdroju, które prowadzą " Kuchnię dla ubogich". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom-darczyńcom, dzięki którym udało się zebrać różne produkty. 

autor zdjęcia: J. Handzel

"Zbawienie przyszło przez krzyż" - apel Wielkanocny

„Pan Jezus nie żąda od Ciebie, abyś z Nim dźwigał krzyż przez całe życie, ale niósł mały jego kawałek, w którym mieszczą się ludzkie cierpienia”.
Ojciec Pio

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które napełniają nas radością i nadzieją. Jest to czas przygotowań do uroczystości zmartwychwstania Chrystusa, czas, kiedy pochylamy się nad głęboką symboliką krzyża – znaku zbawienia, nieskończonej miłości, poświęcenia.

WIELKANOC 2024

Alleluja

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@sp1skawa.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony