Aktualności - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawie

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dyrektor szkoły informuje o przebiegu zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 24 czerwca 2022:

  1. Gimbus będzie jechał ze Skawy Górnej (na pierwszym przystanku) o godz. 8:40;
  2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego – hala sportowa godz. 9:00 po rozdaniu wyróżnień i nagród uczniowie przechodzą z wychowawcami do swoich klas
  3. Odwóz uczniów po rozdaniu świadectw ok godz. 10:00.
Dziewięcioro uczniów stoi na scenie. Ośmioro dzieci-uczniowie klasy IB oraz 1 uczennica z klasy VB trzymają dyplomy za systematyczne oszczędzanie, oraz nagrody książkowe i czekolady. W tle dekoracja przedstawia duży napis SKO, obok niego duża, różowa „ świnka skarbonka”, oraz drobne banknoty ( falsyfikaty) 12, 20, 50, 100 i 200 złotych.

Warto oszczędzać!

15 czerwca klasy IB i VA przygotowały przedstawienie “Warto oszczędzać!”, które w humorystyczny sposób zachęcało do oszczędnego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Apel był podsumowaniem działalności SKO w roku szkolnym 2021/2022. Przypomniano akcje SKO, dotyczące zbierania nakrętek, baterii, oraz tubek od kleju „Amos”.

Pamiętaj, kochasz pomimo wad

7 czerwca 2022 roku uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli spektakl Piękna i Bestia w Teatrze Lalek Rabcio w Rabce Zdroju.

kolaż dwóch zdjęć na których dwie uczennice stoją na tle monitora dotykowego z wyświetlonymi projektami innowacji

Innowacje pedagogiczne na lekcjach j. angielskiego

W II okresie roku szkolnego dwie uczennice z klasy VII wzięły udział w realizacji innowacji pedagogicznej na lekcjach języka angielskiego zatytułowanej „ Don’t afraid to speak English” czyli „ Nie bój się mówić po angielsku”.

Uczniowie trzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Światowy dzień bez papierosa

Z okazji Światowego Dnia bez Papierosa, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-3. Hasło konkursu „Nie pal przy mnie, proszę” było powiązane z realizacją programu antynikotynowego, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób unikać zagrożeń związanych z biernym paleniem.

26)	Na zdjęciu widać uczniów klasy 8a i 7b stojących na tle Pałacu w Wilanowie

Wycieczka do Warszawy

W dniach od 6 do 8 czerwca 2022 uczniowie klasy 8a i 7b brali udział w 3 – dniowej wycieczce do naszej stolicy – Warszawy. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie ze względu na swoje rozmiary. Mogliśmy zobaczyć szatnie sławnych piłkarzy, salę konferencyjną, a także miejsce, w którym przebywają dziennikarze podczas meczu.

Na zdjęciu widzimy grupę uczennic i uczniów stojących w zwartej  grupie na tle ściany ubranych w eleganckie stroje

Ach, co to był za bal!


W dniu 3 czerwca klasy ósme świętowały symboliczne zakończenie edukacji na szkolnym balu ósmoklasisty zorganizowanym przez wychowawców klas: panią Lidię Kosek i Pana Tomasza Wróbla, opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią Aleksandrę Maciaszek oraz rodziców przyszłych absolwentów.

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@sp1skawa.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony