Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Tablica z ułożonym napisem: DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Spotkanie z dzielnicowym Policji

W dniu 20.01.2023r., ze względu na zbliżające się ferie oraz Dzień Bezpiecznego Internetu (7.02.2023r.), uczniów klas 1-8 odwiedził dzielnicowy Policji st. asp. Dariusz Dittmajer.

Komunikat Biblioteki szkolnej - ferie 2023

W czasie ferii w dniach 3.02 (piątek) i 6.02 (poniedziałek) biblioteka otwarta i będzie można skorzystać z jej zasobów w godzinach 730 - 1100.

serdecznie zapraszam!

Uczniowie klas I-III  przedstawiają jasełka na tle szopki. Dzieci są przebrane w stroje aniołów, pastuszków, zwierząt.

Jasełka A.D. 2022

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

"Kartka dla seniora"

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w akcji: "Kartka dla seniora". Akcja polega na własnoręcznym napisaniu życzeń bożonarodzeniowych dla konkretnego pacjenta mieszkającego w Domu Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej.

Grupa dzieci ubranych w czapki Mikołaja stojących w sali lekcyjnej.

Szkolne Mikołajki 2022

Święty Mikołaj co roku pamięta żeby odwiedzić uczniów naszej szkoły. Mikołaj przy wsparciu Rady Rodziców mógł w tym roku obdarować każdego ucznia słodkim podarunkiem.

Dwoje dzieci z kapeluszami na głowach trzymają serca. Przed nimi stoją pozostałe dzieci, dziewczynka z opaską na głowie i różowo- zielonej bluzce próbuje przebić serce.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Jak co roku, podopieczni świetlicy szkolnej wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Na tą okazję przygotowano wiele znanych i mniej znanych wróżb andrzejkowych.

Na czerwonym plakacie z twarzą św. Mikołaja napis:  Mikołajki dla Mukoludków DZIĘKUJEMY Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie. W imieniu podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie akcji "Mikołajki dla Mukoludków". Za wielkie serce, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do świątecznej zbiórki. Dziękujemy za podarowanie radości i uśmiechu w tym szczególnym czasie jakim są święta Bożego Narodzenia. Z wyrazami wdzięczności Magdalena Czerwińska-Wyraz Wiceprezes Zarządu. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, listopad 2022".

Mikołajki dla Mukoludków 2022

Przez cały tydzień, od 25 listopada do 2 grudnia Samorząd Szkolny prowadził akcję zbiórki słodyczy na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę w ramach akcji "Mikołajki dla Mukoludków" organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą.