Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na scenie dwie uczennice w galowych strojach czytają trzymając mikrofon w ręce. W tle zdjęcie przedstawiające płuca i pety z papierosa.

Światowy Dzień Bez Papierosa 2023

W dniu 19 maja odbyły się w naszej szkole apele poświęcone szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Uczennica w sportowej bluzie z kapturem stoi na tle gabloty, wewnątrz której stoją manekiny z kostiumami.

Wystawa autorskich projektów Weroniki Fiedor

Weronika Fiedor, uczennica klasy 6 b, przez kilka tygodni własnoręcznie tworzyła stroje według swoich autorskich projektów.

Na zdjęciu znajduje się grupa dzieci siedzących na krzesłach w sali świetlicowej. Przed dziećmi, po lewej stronie stoi pielęgniarka szkolna, która prowadzi pogadankę na temat zdrowego stylu życia.

Spotkanie z p. pielęgniarką w świetlicy

Dnia 15 maja w świetlicy odbyło się spotkanie z panią Zosią – szkolną pielęgniarką, która w jasny i przystępny sposób opowiedziała dzieciom, co należy robić by być zdrowym.

Na zdjęciu pokazany jest krajobraz Beskidu, z kwitnącymi drzewami jabłoni. Na pierwszym planie widoczni są uczniowie z klasy 2b i 3b stojący w grupie przed malowniczym tio-tipi. Dzieci w rękach trzymają zakupione pamiątki, m.in. łuki i dzidy. Dzieci ubrane są w różnokolorowe ubrania, na ich twarzach widać zadowolenie.

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

W piękny, wiosenny dzień, dnia 5 maja uczniowie klas 2b i 3b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu.

na ścianie obraz z którego wychodzi chłopiec a dziewczynka stoi obok obrazu i dmucha

Museum of Ilussion

25 kwietnia uczniowie odwiedzili Museum of Ilussion w Krakowie. Znajduje się ono w zabytkowym dworku należącym niegdyś do wybitnej rodziny Potockich, co pozwoliło dzieciom poznać fragment polskiej historii i stylu życia w połączeniu z wystawą iluzji współczesnych.

Pięć dziewczynek unosi do góry kolorowe materiały ilustrując ruchem budzące się do życia kwiaty. Wokół siedzą dzieci, trzymają w ręku zielony materiał, który w scence zastępuje trawę.

Z wizytą w teatrze…

24 marca uczniowie klas 1-3 udali się do Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w nowej siedzibie teatru.

Na zdjęciu znajdują się dzieci, ustawione w dwa rzędy: siedmioro dzieci stoi, przed nimi pozostałe kucają. Wszyscy uczniowie trzymają prace przedstawiające kwiaty wykonane z papieru kolorowego w narodowych barwach.

Dzień Flagi i Konstytucji 3 maja w świetlicy

W tym roku ostatni tydzień kwietnia w świetlicy szkolnej poświęcono tematyce Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja.

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@sp1skawa.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony