trzech uczniów trzymających dyplomy i nagrody stoi przed trzema druhami i wjtem gminy w sali remizy strażackiej

XLV edycja OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do etapu szkolnego przystąpiło ośmioro uczniów.  Najlepsi z nich w dniu 25 marca 2022 roku reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie turnieju:

 Kl. 4 B: Oliwier Markowicz, Wojtek Gacek, Krystian Wróbel
Kl. 5 A: Michał Miśkowiec,
Kl. 5 B: Kinga Syrnik,
Kl. 8 B: Dominik Baliczek.

Uczestnicy gminnego etapu, którzy zajęli I i II miejsca uzyskali awans do eliminacji powiatowych OTWP. W gronie tych osób znalazł się uczeń naszej szkoły Oliwier Markowicz. Następnie 21 kwietnia 2022 r. odbyły się Powiatowe Eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Zwycięzcą I grupy wiekowej (szkoły podstawowe kl. I - IV) został ponownie nasz uczeń Oliwier Markowicz. W dniu 17 maja Oliwier reprezentował gminę Raba Wyżna oraz powiat nowotarski w Wieliczce w turnieju organizowanym na szczeblu wojewódzkim. Tutaj też uzyskał wysoką lokatę.

Należy podkreślić, że turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, a młodzi ludzie biorący w nim udział wykazują się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Gratulujemy Oliwierowi i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach tego turnieju.

Galeria zdjęć:

1.	Uczniowie naszej szkoły czekają na rozpoczęcie gminnego etapu konkursu. Druh strażacki zapoznaje ich z regulaminem.
Trzej uczniowie prezentują swoje konkursowe dyplomy
uczestnicy konkursu podczas pisania
Uczeń z dyplomem, dwóch strażaków i dwóch członków komisji