uczniowie klasy 8b stojący przed budynkiem szkoły ubrani w kamizelki odblaskowe i rękawiczki ochronne, trzymają worki na śmieci

Światowy Dzień Ziemi w naszej Szkole

Dnia 22 kwietnia 2022 roku nasza szkoła obchodziła Święto Ziemi. Z tej okazji, przez szkolny radiowęzeł odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 8a - Zuzię Żegleń, Oliwię Ziobro, Karola Gracza oraz uczniów z klasy 5b - Bartka Stopkę, Krystiana Antolec, Laurę Janicką i Kingę Syrnik.

Grupa tych uczniów przygotowała wiersze, piosenki, teksty przyrodnicze oraz quiz „Nasza Planeta Ziemia”, aby promować postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Po akademii została przeprowadzona akcja sprzątania naszej miejscowości Skawy. Uczniowie zaopatrzeni w worki, jednorazowe rękawiczki i kamizelki odblaskowe sprzątali teren wokół szkoły, sklepów, przydrożne rowy i łąki w kierunku Górnej Skawy, Dolnej Skawy i Zaborni. Dzięki dobrej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

Galeria zdjęć:

Troje uczniów klasy 8a: dwie dziewczyny i chłopiec w pomieszczeniu szkolnego Radiowęzła przeprowadzają akademię z okazji Dnia Ziemi. Uczeń siedzi za konsolą i trzyma mikrofon.
Uczniowie klasy 5b w pomieszczeniu Radiowęzła stoją i recytują wiersze na Święto Ziemi.
Uczniowie klasy 5b na łące, ubrani w kamizelki odblaskowe, zaopatrzeni w rękawiczki i worki przygotowani do zbierania.
Uczniowie klasy 8b stojący przed budynkiem szkoły ubrani w kamizelki odblaskowe i rękawiczki ochronne, trzymają worki na śmieci.
Uczniowie w żółtych kamizelkach odblaskowych na chodniku idą zbierać śmieci. W ręku jednego ucznia niebieski worek na śmieci.