Aktualności - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawie

Sekretariat szkoły

W związku z okresem wakacyjnym, sekretariat naszej szkoły będzie w dniach od 4 lipca do 7 sierpnia nieczynny.

W wypadku ważnych spraw prosimy o kontakt pod nr tel: +48 798 313 845 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 11:00 lub przez formularz kontaktowy z naszej strony internetowej.

W pozostałe dni wakacji sekretariat będzie czynny w godzinach 9:00 – 13:00. Sprawy załatwiane będą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Zdjęcie przedstawia dużą grupę uczniów w odświętnych strojach, trzymających świadectwea z wyróżnieniem i dyrektor szkoły stojący po lewej

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny.

Pan Dyrektor, mgr inż. Marek Kościelniak, przywitał wszystkich nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Następnie odśpiewane zostały hymny Polski i Ukrainy. Pan Dyrektor podsumował kończący się rok szkolny, wspomniał nie tylko o osiągnięciach i sukcesach, ale również o tym, co było bardzo trudnym przeżyciem dla wszystkich - pandemii i inwazji Rosji na Ukrainę. Podkreślił rolę pokoju, mówił o zagrożeniach, które niesie wojna nie tylko dla krajów bezpośrednio w nią zaangażowanych.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dyrektor szkoły informuje o przebiegu zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 24 czerwca 2022:

  1. Gimbus będzie jechał ze Skawy Górnej (na pierwszym przystanku) o godz. 8:40;
  2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego – hala sportowa godz. 9:00 po rozdaniu wyróżnień i nagród uczniowie przechodzą z wychowawcami do swoich klas
  3. Odwóz uczniów po rozdaniu świadectw ok godz. 10:00.
Dziewięcioro uczniów stoi na scenie. Ośmioro dzieci-uczniowie klasy IB oraz 1 uczennica z klasy VB trzymają dyplomy za systematyczne oszczędzanie, oraz nagrody książkowe i czekolady. W tle dekoracja przedstawia duży napis SKO, obok niego duża, różowa „ świnka skarbonka”, oraz drobne banknoty ( falsyfikaty) 12, 20, 50, 100 i 200 złotych.

Warto oszczędzać!

15 czerwca klasy IB i VA przygotowały przedstawienie “Warto oszczędzać!”, które w humorystyczny sposób zachęcało do oszczędnego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Apel był podsumowaniem działalności SKO w roku szkolnym 2021/2022. Przypomniano akcje SKO, dotyczące zbierania nakrętek, baterii, oraz tubek od kleju „Amos”.

Pamiętaj, kochasz pomimo wad

7 czerwca 2022 roku uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli spektakl Piękna i Bestia w Teatrze Lalek Rabcio w Rabce Zdroju.

kolaż dwóch zdjęć na których dwie uczennice stoją na tle monitora dotykowego z wyświetlonymi projektami innowacji

Innowacje pedagogiczne na lekcjach j. angielskiego

W II okresie roku szkolnego dwie uczennice z klasy VII wzięły udział w realizacji innowacji pedagogicznej na lekcjach języka angielskiego zatytułowanej „ Don’t afraid to speak English” czyli „ Nie bój się mówić po angielsku”.

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@sp1skawa.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony