Projekty - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Uczniowie stoją w sali i trzymają dyplomy, w tle prace konkursowe „Nie pal przy mnie, proszę”

„Nie pal przy mnie, proszę”

W związku z realizacją programu antynikotynowego „Nie pal przy mnie, proszę”, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe. Celem konkursu było wykonanie plakatu tematycznie nawiązującego do profilaktyki antytytoniowej, ograniczenia palenia tytoniu oraz szkodliwego wpływu palenia tytoniu na zdrowie. Dzięki programowi uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, co to jest bierne palenie i w jaki sposób należy unikać zagrożeń z nim  związanych.

Na zdjęciu przedstawiony jest Oliwier uczeń klasy 6b po wręczeniu nagrody za udział w Projekcie Smaki Skawy. Za nim stoją panie z Koła Gospodyń Wiejskich, pan wicedyrektor i organizatorka projektu, pani Ula.

Smaki Skawy - finał

W dniu 5 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie projektu artystyczno-kulinarnego „Smaki Skawy”. Bezkonkurencyjny w nadsyłaniu do nas przepisów i zdjęć potraw zgodnych z tematyką każdego miesiąca okazał się być uczeń klasy 6b- Oliwier Markowicz.

Dwóch uczniów w pracowni technicznej składa model robota z części wydrukowanych na drukarce 3D.

Koło Druku 3D w Naszej Szkole

Jednym z najciekawszych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas zajęć koła w maju, było wydrukowanie modelu figurki o nazwie "Dummy 13". Co ciekawe, to sami uczniowie znaleźli model do złożenia, co podkreśla ich zaangażowanie w zajęcia. Po wyborze modelu przystąpiliśmy do jego wydruku przy użyciu naszej drukarki 3D. Proces drukowania trwał wiele godzin. Śledzenie, jak warstwa po warstwie model stawał się rzeczywistością

Na zdjęciu widoczny jest stek z kalafiora z serem podany na roszponce, polany sosem i posypany ziarnami czarnuszki.

Projekt Smaki Skawy

Nadszedł maj a wraz z nim kolejny przepis naszego wytrwałego uczestnika projektu kulinarno- artystycznego- Oliwiera. Tym razem “Świeżość na talerzu” reprezentuje stek z kalafiora. Kto ma dość już grillowanego mięsa śmiało niech sięgnie po ten przepis. Przypominam, że ostatni temat to “Owocowy raj” a na przepisy tym razem czekamy do 5 czerwca. Można się jeszcze przyłączyć. Liczymy na to.

Na zdjęciu grupa uczniów klasy k1b, degustująca salatki owocowe w sali technicznej

Robimy sałatki owocowe

Dzień 8 maja w klasie 1b był pełen smaków i zdrowych przyjemności. Uczniowie pierwszej klasy już posiadają znaczącą wiedzę na temat owoców oraz ich korzyści dla zdrowia. Dlatego dzieci postanowiły zrobić pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Podczas wykonywania deseru uczniowie samodzielnie posługiwali się narzędziami kuchennymi, dbając jednocześnie o zasady bezpieczeństwa i higieny.

Na zdjeciu uczniowie klasy 3a prezentuja wykonane przez siebie gofry.

Klasa 3b przygotowuje gofry

Klasa 3a wykorzystując warunki jakie daje nam pracownia techniczna, przygotowała pyszne gofry. Nie zabrakło dodatków takich jak nuttela, bita śmietana, dżem oraz pyszne owoce. Zapach unosił się po całej szkole wabiąc innych uczniów.