Projekty - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na zdjęciu przedstawiony jest piernik z czekoladową polewą udekorowany orzechami laskowymi i żurawiną. W tle świąteczna dekoracja.

Projekt „Smaki Skawy”

Przypominamy o trwającym projekcie „Smaki Skawy”. Tym samym bardzo dziękujemy Nadii Derek, która jako pierwsza i jak na razie jedyna przysłała przepis na pyszny, aromatyczny piernik. Zresztą możecie skorzystać z przepisu i sami go przygotować w waszych domach. Pamiętajcie, tematem kolejnego etapu jest „Rozgrzewający Kęs”. Czekamy na Wasze ciekawe pomysły i przepisy do 15 lutego. Stwórzmy razem coś fajnego- książkę kucharską, która będzie dla nas inspiracją i bazą sprawdzonych pomysłów. Przepisy i zdjęcia przysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy.

Przepis na aromatyczny piernik

Na zdjęciu pięknie udekorowane kolorowym lukrem pierniczki położone na fioletowej podkładce.

Projekt kulinarno – artystyczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie, który polega na wykonaniu, sfotografowaniu oraz zredagowaniu przepisu na potrawę kulinarną zgodną z tematem miesiąca. W grudniu tematem przewodnim projektu jest „Aromat świąt”. Najlepsze prace będą opublikowane na stronie szkoły oraz wydane w postaci książki kucharskiej pt.: „Smaki Skawy”.

Na zdjęciu dwie uczennice trzymają model Układu Słonecznego

Układ Słoneczny

W dniu 15.11.2023r. uczniowie klas VI na lekcji geografii prezentowali, projekty dotyczące Układu Słonecznego. Prace okazały się bardzo ciekawe – były to plakaty, prezentacje ale także prace przestrzenne.
Uczniowie zgłębili wiedzę o wszechświecie, odkrywali tajemnice, jakie kryje wszechświat i gwiazdy w nim się znajdujące. Wykazali się również wielką kreatywnością.

Uczniowie klasy trzeciej, bawią się w basenie, podczas zajęć nauki pływania

„Już pływam” - sprawozdanie

W okresie od 04 kwietnia 2023 r. do 21 czerwca 2023 r. w naszej szkole realizowany był projekt „Już pływam” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

informacja projektowa

Małopolska Tarcza Humanitarna

Nasza Szkoła uczestniczy w realizacji projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy - Pakiet Edukacyjny.” Projekt nr RPMP.15.02.00-12-0044/22 dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

zdjęcie przedstawia wiele różnych monet

„Góra Grosza”

Dziękujemy Rodzicom, oraz Uczniom, którzy wzięli udział w corocznej akcji „ Góra Grosza”. 31 marca zebrane grosze zostały posegregowane, policzone, zważone oraz wysłane do siedziby „Towarzystwa Nasz Dom” w Warszawie, które jest organizatorem akcji.