Dziesięć książek leżących płasko w trzech kolumnach na tle regału z wieloma książkami. Od lewej i prawej po cztery, a na środku na jednej lerzy otwarta książka.

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022

Przez wiele tygodni uczniowie naszej szkoły bardzo intensywnie pracowali przy wykonywaniu różnorodnych projektów związanych z realizacją zadań wokół Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Warto również w tym miejscu przedstawić co powstało:

1. Mapy podróży Tomka Wilmowskiego.
  2. Wystawa „Czytanie jest fajne”.
  3. Gry planszowe na podstawie książki.
  4. Piosenki czyli „Śpiewamy książki”.
  5. Quiz „Podaj tytuł książki”.
  6. Obraz i dźwięki, czyli recenzja inaczej.

Wszystkim uczniom gratuluję pomysłowości i kreatywności. Bardzo dziękuję nauczycielom za zaangażowanie i pomoc uczniom w realizacji zadań projektowych.

Alicja Gozdecka

Galeria zdjęć

Plansze do gry, stworzone na podstawie książki pt. Opowieści z Narnii umieszczone na stoliku w bibliotece.
Cztery mapy podróży skonstruowane na podstawie serii o Tomku Wilmowskim umieszczone na pionowej tablicy
Plansza z pracami uczniów przedstawiającymi tytuły konkretnych książek. M.in. Akademia Pana Kleksa, Kapelusz za 100 tysięcy, Magiczne drzewo, oraz informacje stanowiące dowód, że „czytanie jest fajne”
Plakaty zachęcające do czytania lektur, takich jak Plastusiowy pamiętnik, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Cukierku, ty łobuzie.