Sukcesy uczniów - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawie

uczeń odbiera nagrodę

Poznaj Polskę na sportowo

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Wojciech Derek uczeń naszej szkoły, w dniu 17 października br., jako jeden z 25 osób z całej Małopolski wziął udział w wojewódzkim etapie konkursu wiedzy Poznaj Polskę na Sportowo organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Na fotografii widzimy kolaż z dwóch zdjęć przedstawiających lapbooka. Na pierwszym chłopiec wskazuje białą tablicę i definicję liczb doskonałych zapisaną na ołówkach. Z drugiej strony chłopca z chmurki spadają krople, na których są wypisane cztery liczby doskonałe. Drugie zdjęcie przedstawia własności liczb naturalnych zaprezentowane w różnorodny sposób: na żółtych karteczkach znajdują się cechy podzielności liczb, w szarej kopercie  - rozkład liczby na czynniki pierwsze, na rozkładanych harmonijkach – wiadomości dotyczące liczb pierwszych i dzielników.

Gratulacje dla naszej uczennicy!

Kinga Syrnik w minionym roku szkolnym otrzymała stypendium z Regionalnego Programu Stypendialnego. Uczennica podejmowała szereg inicjatyw i działań poszerzających wiedzę i umiejętności w zakresie informatyki, geografii i matematyki.

Uczeń stoi na szkolnym korytarzu obok pomnika św. Jana Bosko. W rękach trzyma zaświadczenie.

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego 2021/2022

Dnia 25 lutego 2022r. odbył się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Karkula (kl. 8b)

uczniowie w strojach sportowych na hali sportowej ustawieni w szeregach drużynami, pierwsi z drużyn trzymają dyplomy. Przed nimi stoi trener, wręcza dyplom a na stoliku stoi złocona figurka dla zwycięskiej drużyny przedstawiająca rzucającego koszykarza

Półfinał Wojewódzki po raz drugi!

W rozegranym w naszej szkole Turnieju Powiatowym w mini koszykówce chłopców i dziewcząt rocznika 2009 i młodszych, chłopcy wywalczyli po dobrej i skutecznej grze I m-ce awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta zajęły III m-ce. Niestety tylko I m-ce premiowane jest awansem na kolejny etap zawodów.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

11.02. w piątek w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Koszykowej Chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W turnieju brało udział 6 drużyn: sp Jabłonka, sp Nowy Targ, sp Łopuszna, sp Szczawnica, sp Frydman i oczywiście nasi chłopcy. W składzie: Słoński Daniel, Gacek Tomasz, Madeja Kacper, Sendor Patryk, Baliczek Dominik, Miłek Wojciech, Konieczny Milan, Gracz Karol, Czyszczoń Mateusz drużyna naszej szkoły wygrała grupę, następnie mecz półfinałowy. W finale po zaciętym meczu pokonaliśmy drużynę Nowego Targu i tym samym awansowaliśmy do półfinału wojewódzkiego.

uczennice w strojach sportowych na hali sportowej ustawione w szeregach drużynami, Przed nimi stoi trener.

Mini koszykówka dziewcząt i chłopców

Po przerwie Świątecznej kontynuujemy rozgrywki w mini koszykówce dziewcząt i chłopców rocznika 2009 i wyżej. Jeszcze przed świętami rozgrywaliśmy turniej gminny w mini koszykówce w którym dziewczyny zajęły drugie miejsce a chłopcy wygrali turniej.