Sukcesy uczniów - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na zdjęciu na scenie grupa uczniów, rodziców i władz gminy w trakcie wręczania nagród

Stypendia dla uczniów

Dnia 24 czerwca 2024 r. odbyła się ceremonia, w trakcie której, dyplomy i upominki wręczyli Wójt Gminy Raba Wyżna pan Tomasz Rajca, oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Żądło. Za rok szkolny 2023/2024 z Naszej szkoły stypendia otrzymali: Kinga Syrnik, Wioletta Łukaszka, Oliwia Kozak, Nadia Derek, Jakub Filas i Maciej Łukaszka.

Trzej uczniowie trzymający dyplomy i nagrody rzeczowe

Finalizacja Międzyszkolnego Konkursu BIOLCHEM

W dniu 11.06.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej odbyła się finalizacja i rozdanie dyplomów oraz nagród II etapu Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno-Chemicznego BIOLCHEM dla uczniów klas IV-VIII. W konkursie brało udział 27 uczniów z 10 szkół powiatu nowotarskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

Dwie uczennice klas trzecich na konkursie Mistrza Ortografii trzymają w ręku dyplomy i puchar za zajęcie 1 miejsca

Sukces na Gminnym Konkursie Ortograficznym

4 kwietnia odbył się w Szkole  Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej gminny  konkurs „Mistrz Ortografii” klas młodszych. Naszą szkołę reprezentowały Maja Cieluch z klasy IIIa i Emilia Chudy z klasy IIIb. Dziewczęta wykazały się wysoką umiejętnością poprawnej pisowni.  Emilka w mistrzowski  sposób pokonała ortograficzne pułapki i wywalczyła I miejsce uzyskując tym samym tytuł Mistrza Ortografii.

Na zdjęciu uczeń trzymający w rękach zaświadczenie udziału w Małopolskim Konkursie Języka Niemieckiego, w tle pomnik św. Jana Bosko i św. Dominika Savio

Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego 2023/2024

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Filas z klasy 6a, został jednym z dwudziestu czterech finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

Sukces uczennicy klasy 6a w konkursie gminnym „BIOLCHEM”

Dnia 19 kwietnia 2024 roku odbyła się weryfikacja prac konkursowych Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Chemicznego na etapie szkolnym. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową im. Św. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej. W etapie szkolnym konkursu BIOLCHEM, w kategorii klas IV – VI wzięło udział 70 uczniów z 10 Szkół Podstawowych z powiatu nowotarskiego. Na I miejscu znalazła się uczennica z naszej szkoły - Oliwia Kozak z klasy 6a.

Zdjęcie przedstawia 2 zakładki do ksiązki z napisem "Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny".

Konkurs Orzeł Matematyczny

W Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny brało udział 15 uczniów naszej szkoły z klas 4-8. Pięciu spośród nich zdobyło tytuł laureata: Jakub Dziechciowski kl.4a, Nikola Słupska kl.4b, Oliwia Kozak kl.6a, Karol Stolarczyk kl.6a oraz Kinga Syrnik kl.7b. Nasza szkoła uzyskała również certyfikat placówki rozwijającej talenty. Gratulujemy!