Featured

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania 2025


31 października 2025 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe święto słowa. To właśnie tego dnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, który przyciągnął aż 19 młodych miłośników literatury z różnych szkół naszej gminy. Atmosfera od samego początku była wyjątkowa – radosna, pełna życzliwości, ale jednocześnie pełna emocji, bo każdy z uczestników chciał zaprezentować się jak najlepiej. Jury - nasze niezastąpione ekspertki: Pani Sylwia Matejczyk, Pani Joanna Słodyczka oraz Magdalena Tomalak, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie i serce włożone w to wydarzenie.

Zadanie nie należało do najłatwiejszych, bo poziom był naprawdę imponujący! Uczestnicy i ich opiekunowie, czekający na swoją kolej, mogli spędzić ten czas w przyjemnej atmosferze. Na wszystkich czekały herbata, kawa oraz przepyszne ciasta, przygotowane własnoręcznie przez nasze niezawodne Panie nauczycielki: Katarzynę Klimas, Maję Koźlak, Aleksandrę Mistal, Wiolettę Niedzielę, Małgorzatę Skowronek, Iwonę Zielonkę oraz przez Panią z obsługi, Beatę Pustułę. Organizatorzy składają im ogromne podziękowania – to dzięki nim czas oczekiwania smakował tak dobrze! W tym czasie w bibliotece trwały przesłuchania. Każdy z uczestników zaprezentował swój fragment tekstu z ogromną starannością i zaangażowaniem. Komisja miała prawdziwy „twardy orzech do zgryzienia”, bo wszystkie dzieciaki wykazały się wysokim poziomem umiejętności czytania – tak naprawdę każdemu należałaby się nagroda!
Jury, mimo ogromnych trudności, wyłoniło po trzech laureatów z każdej kategorii wiekowej:
Klasy I–III
1.Sławomir Handzel – kl. III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skawie, 2.Helena Rutkowska – kl. III z SP w Rabie Wyżnej, Marcelina Kościelniak – kl. III ze SP 3 w Skawie
Klasy IV–VI
1.Tamara Franczyk – kl. V ze SP w Rabie Wyżnej, 2.Magdalena Adamczyk – kl. V ze SP w Sieniawie, 3.Emilia Chudy – kl. V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skawie
Klasy VII–VIII
1.Liliana Pyka – kl. VII z SP w Rokicinach, 2.Katarzyna Żądło – kl. VIII ze SP 3 w Skawie, 3.Aleksandra Adamczyk – kl. VII ze SP w Sieniawie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, talentu i pięknego zaprezentowania swoich umiejętności. Dziękujemy opiekunom za wsparcie, jury za profesjonalizm, a nauczycielkom za pyszne wypieki, które umiliły cały dzień. To był wyjątkowy konkurs – pełen uśmiechu, emocji i miłości do książek. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Na zdjęciu w szkolnej bibliotece uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Fot. P.Kubińska
Na zdjęciu w szkolnej bibliotece uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Fot. P.Kubińska
Na zdjęciu w szkolnej bibliotece uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Fot. P.Kubińska
Na zdjęciu w szkolnej bibliotece uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Fot. P.Kubińska
Na zdjęciu w szkolnej bibliotece uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Fot. P.Kubińska

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@zspskawa.pl