Projekt "JUŻ PŁYWAM"

W okresie od 5 kwietnia do 18 czerwca 2024 roku w naszej szkole jest realizowany Projekt „JUŻ PŁYWAM”, który jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Raba Wyżna i realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W Projekcie „JUŻ PŁYWAM” bierze udział 15 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej, którzy uczestniczą w zajęciach zgodnie z założonym programem i harmonogramem. Miejscem docelowym, gdzie odbywają się zajęcia z nauki pływania to „Willa Ela” w Rabce – Zdroju.

W cyklu zajęć – 20 godzin lekcji pływania pod kierunkiem instruktora uczniowie poznają tajniki umiejętności pływackich. Celem głównym zajęć jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach i  z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd. Udział w tym projekcie daje dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci uczą się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu i innych akwenów wodnych. Wspólne wyjazdy integrują też uczniów i pozytywnie wpływają na ich relacje interpersonalne. Zajęcia dają im możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcają również do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Projekt Pokaż galerie