Projekty - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na zdjeciu uczniowie klasy 3a prezentuja wykonane przez siebie gofry.

Klasa 3b przygotowuje gofry

Klasa 3a wykorzystując warunki jakie daje nam pracownia techniczna, przygotowała pyszne gofry. Nie zabrakło dodatków takich jak nuttela, bita śmietana, dżem oraz pyszne owoce. Zapach unosił się po całej szkole wabiąc innych uczniów.

Nadia Derek i Oliwier Markowicz obsługują maszynę do szycia. do szycia.

Zajęcia krawieckie

Dzięki projektowi „Laboratoria przyszłości” zakupiona została do pracowni technicznej maszyna do szycia. Uczniowie na dodatkowych zajęciach technicznych zdobywają nowe umiejętności obsługi maszyny.

Marta Wolska i Patrycja Kubińska w trakcie montowania obwodów elektrycznych.

Sekrety elektroniki

Uczniowie klas szóstych rozpoczęli zajęcia z elektroniki i elektryczności. Wiadomości zdobyte na lekcji techniki z dziedziny elektroniki wykorzystali do skonstruowania modelu gry. Dzięki niej mogą poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych. Po właściwym połączeniu symbolu z jego nazwą zaświeci się żarówka lub dioda! Wielu uczniów wykorzystuje wiedzę zdobytą na technice i dodatkowych zajęciach technicznych do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Dzieci stoją w grupie, trzymając w dłoniach wydrukowane na drukarce 3D breloki.

Lekcja pokazowa z Druku 3D dla klasy 1B

W poprzedni wtorek, klasa 1B pod opieką Pani Katarzyny Kowalczyk miała okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej z zakresu druku 3D. Lekcję poprowadził mgr inż. Dominik Wójcik. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią, poznając zasady działania drukarki 3D dostępnej w naszej szkole oraz praktyczne zastosowania druku trójwymiarowego.

Na zdjęciu widać uczestników projektu „JUŻ PŁYWAM” wykonujących zestaw ćwiczeń w basenie.

Projekt "JUŻ PŁYWAM"

W okresie od 5 kwietnia do 18 czerwca 2024 roku w naszej szkole jest realizowany Projekt „JUŻ PŁYWAM”, który jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Raba Wyżna i realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W Projekcie „JUŻ PŁYWAM” bierze udział 15 uczniów z klas I – III Szkoły Podstawowej, którzy uczestniczą w zajęciach zgodnie z założonym programem i harmonogramem. Miejscem docelowym, gdzie odbywają się zajęcia z nauki pływania to „Willa Ela” w Rabce – Zdroju.

Grupa uczniów prezentuje różnorodne sałatki owocowe wykonane samodzielnie. Dzieci mają na sobie fartuszki, w ręce trzymają srebrne miseczki a w nich różnokolorowe sałatki.

Robimy sałatki owocowe

W dniu 17 kwietnia uczniowie kl.1a samodzielnie przygotowywali sałatki owocowe z wybranymi przez siebie owocami. Uczniowie przynieśli różnorodne, kolorowe i pachnące owoce krajowe i egzotyczne. Podczas przygotowania sałatek uczniowie sprawnie posługiwali się podstawowymi narzędziami do obróbki ręcznej, przestrzegali bezpieczeństwa i zasad higieny. Powstałe sałatki były oryginalne, niepowtarzalne.