ksiądz z mikrofonem na scenie sali teatralnej, w tle prace plastyczne uczniów i wyświetlony baner konkursu biblijnego

XIX Gminny Konkurs Biblijny

16 lutego, w salce teatralnej i Oratorium św. Jana Bosko w naszym kościele parafialnym odbył się, wznowiony po przerwie związanej z pandemią, finał XIX Gminnego Konkursu Biblijnego ze znajomości Ewangelii wg św. Jana.

W konkursie wzięło udział pięć szkół z naszej Gminy. Szkoły przywiozły prace plastyczne, a trzyosobowe grupy uczniów przedstawiły krótkie scenki i wzięły udział w quizie wiedzy z Ewangelii wg św. Jana. Jury konkursowe w składzie: ks. mgr Dawid Król (katechetyczny wizytator rejonowy), p. mgr Maria Tokarczyk-Włodek (katechetka z SP w Chabówce) oraz p. mgr Ewa Miśkowiec (kierownik Zesp. Ekonom-Administr. Szkół Gminy Raba Wyżna) oceniło i przyznało:

1. Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej - 1 miejsce;
  2. Szkole Podstawowej nr1 im. św. J. Bosko w Skawie - 2 miejsce;
  3. Szkole Podstawowej im. B. Czecha w Rokicinach Podh. - 3 miejsce;
  4. Szkole Podstawowej im. M. i L. Kaczyńskich w Podsarniu i Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Harkabuzie - wyróżnienia za udział.

Wszystkim uczestnikom, katechetom przygotowującym uczestników gratulujemy i dziękujemy za udział oraz zaangażowanie w dzieło zgłębiania Słowa Bożego. Dziękujemy również konkursowemu Jury za pracę i trud ocenienia działań przybyłych szkół.