na ścianie obraz z którego wychodzi chłopiec a dziewczynka stoi obok obrazu i dmucha

Museum of Ilussion

25 kwietnia uczniowie odwiedzili Museum of Ilussion w Krakowie. Znajduje się ono w zabytkowym dworku należącym niegdyś do wybitnej rodziny Potockich, co pozwoliło dzieciom poznać fragment polskiej historii i stylu życia w połączeniu z wystawą iluzji współczesnych.

Muzeum to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaciła interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomniane chwile w świecie do góry nogami.

Galeria zdjęć:

Uczestnicy wycieczki w pokoju odwróconym do góry nogami.
Uczennica przed trójwymiarowym obrazem. Oglądający mają wrażenie, że namalowany na nim chłopiec próbuje z tego obrazu wyjść.
Dziewczynka właśnie obejrzała obraz namalowany w bardzo nietypowy sposób. Na przykład nosem portretowanej postaci jest inna osoba.
Chłopiec stoi przy ścianie, żeby zmierzyć swój wzrost. Bardzo dziwi go to, że według tej miarki jest wyższy o 10 centymetrów.