Zdjęcie przedstawia uczniów znajdujących się na Gubałówce. W głębi widoczne są Tatry spowite mgłą.

Wycieczka do Zakopanego

W piątek 26 maja uczniowie z klasy 2b i 3b wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Trasa wiodła przez Chochołów, gdzie mogliśmy podziwiać piękną architekturę góralskich, drewnianych domów. w realizacji projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy - Pakiet Edukacyjny.”

Podczas jazdy autokarem pani przewodnik opowiadała nam ciekawe historie związane z miastem Zakopane i jego mieszkańcami. Zobaczyliśmy Wielką Krokiew, wyjechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tatr. Spacerowaliśmy po Gubałówce, kupowaliśmy pamiątki i robiliśmy zdjęcia. Kto chciał, mógł spróbować ciepłego oscypka. Następnie zjechaliśmy kolejką na dół i udaliśmy się na Krupówki - reprezentacyjną ulicę Zakopanego położoną w centrum miasta. Aby nabrać sił do powrotu do domów, wstąpiliśmy do Mc’Donalds na zestaw Happy Meal.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe wspomnienia.

logo mth

uczniwie spozywający posiłek w schronisku