Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 6 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści spisali się wyśmienicie. Scenografia programu artystycznego przebiegała na stacji kolejowej, skąd dzieci udawały się w podróż do poszczególnych edukacji.

Z pewnością występ ukazał wiele rodzących się talentów, aktorskich, tanecznych czy też wokalnych. Warto wspomnieć, iż każdy z uczniów miał swoją kwestię, którą dzielnie wygłosił. To nie lada wyczyn, bowiem ogromna scena i szeroka widownia nie onieśmieliły żadnego z artystów tego dnia. W tym dniu również odbyło się pasowanie na czytelnika
Wśród zaproszonych gości były również sześciolatki wraz z panią Dyrektor i nauczycielami z Gminnego Przedszkola w Skawie. Przyszli uczniowie z podziwem obserwowali występ artystyczny swoich starszych kolegów i koleżanek. Mieli również możliwość zwiedzania naszej szkoły. Byli na trzeci piętrze, gdzie uczą się uczniowie klas I-III, w bibliotece, w sali informatycznej, podziwiali również halę sportową.
Uroczystość wzbudziła wiele emocji, zarówno w samych uczniach, nauczycielach, rodzicach i najbliższych, którzy obecni byli podczas pasowania.

Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych, podczas inscenizacji, dzieci w rękach trzymają tabliczki z napisami danej stacji edukacyjnej.
Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych, podczas śpiewania piosenki, dzieci w rękach trzymają niebieskie gitary.
Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych,  w tle podczas śpiewania Hymnu Polski, przed dziećmi  Sztandar Szkoły.
Zdjęcie przedstawia Pana Dyrektora, który pasuje chłopca na ucznia Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Skawie.
djęcie przedstawia uczniów klasy piątej,  podczas inscenizacji – pasowania na czytelnika. Uczniowie przebrani są w stroje postaci z bajek.
Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych, podczas tańca przed sceną siedzą przedszkolaki.
Zdjęcie przedstawia uczniów klas pierwszych, dzieci tańczą do muzyki, wymachując biało-czerwonymi pomponami.