Święto Patrona 31 I 2024

Dnia 31 stycznia 2024 roku obchodziliśmy święto patrona Naszej Szkoły ks. Jana Bosko. Ten wielki człowiek był prawdziwym wychowawcą i nauczycielem młodzieży. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. pod przewodnictwem ks. Inspektora Marcina Kaznowskiego, który w homilii przypomniał najważniejsze wskazania dotyczące wychowania i nauczania dzieci oraz młodzieży głoszone przez Naszego patrona.

Po uroczystości uczniowie podzieleni na grupy (klasy 1-4 i 5-8) uczestniczyli w sali teatralnej pod kościołem w profilaktycznych jasełkach przygotowanych przez byłych i obecnych uczniów pod przewodnictwem ks. Jana. W sztuce przekazano mocny akcent dotyczące zagrożeń współczesnego świata. Uczniowie uczestniczyli również na hali sportowej w radosnych zawodach sportowych i tańcach integracyjnych. Na zakończenie dzięki naszym rodzicom, pod przewodnictwem przewodniczącego RR Pana Dawida Derka wszyscy uczniowie i nauczycieli mogli skosztować włoski makaron, który trzeba przyznać był "PRAWDZIWIE BOSKI". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie, oraz rodzicom, za jak zawszy szczere, otwarte i pełne pracy zaangażowanie.

Uczniowie na hali sportowej uczestniczący w zabawach, tańcach i torach sportowych. fot. J.Czyszczon
Uczniowie i nauczyciele na holu szkolnym spożywający Boski makaron. fot. M.Koscielniak
Zdjęcie przedstawia uczniów, nauczycieli i aktorów przedstawienia w sali teatralnej. fot. W.Niedziela