Apel SKO

1 marca odbył sie apel SKO dla uczniów klas I-IV. Uczniowie obejrzeli krótkie filmy edukacyjne, w których kot Biznesik i rodzina Finansików przedstawili różne sposoby oszczędzania. Filmy pokazały, że program SKO to nie tylko oszczędzanie, ale nauka planowania, wyznaczania celów i szacunku do pieniędzy. Pani Halina Matysiak podziękowała uczniom za ich zaangażowanie w działalność SKO, oraz zapowiedziała 2 konkursy. Pierwszy konkurs skierowany jest do

uczniów klas I-III i jest zachętą do opracowania plakatów, na których uczniowie zamieszczą rymowanki lub hasła związane z oszczędzaniem. Drugi konkurs skierowany jest do uczniów z klas IV-VIII i związany jest z rozgrywkami szachowymi, które odbędą się w maju. Na zakończenie pani Halina zachęciła do kolejnej zbiórki żywności, która zostanie przekazana siostrom, prowadzącym w Rabce "Kuchnię dla ubogich".

Scena oraz zdjęcie filmu edukacyjnego, które przedstawia 3 monety 5 złotowe, obok zawieszony jest plakat SKO. fot. S.Kutryba
Widownia, na której uczniowie z klas I-IV oglądają filmy edukacyjne. fot. S.Kutryba
Prowadząca apel nauczycielka stoi przy scenie i przedstawia cel apelu. Nauczycielka ubrana jest w biało-czarny sweter oraz dzinsy, w ręce trzyma kartkę z regulaminem konkursu SKO dla uczniów klas I-III.  W tle wyświetlony slajd z napisem SKO PKO Bank Polski.
fot. S.Kutryba