Uczniowie SP 1 Skawa w OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” 2024

Nasi uczniowie po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najpierw – 26 lutego br. - odbyły się szkolne eliminacje. Wzięło w nich udział sześcioro uczniów z klas szóstych i siódmych: Kinga Syrnik, Iza Kosek, Nadia Derek, Oliwia Kozak, Oliwier Markowicz i Wojtek Gacek.

Najlepsi z nich Kinga Syrnik (I miejsce), Oliwier Markowicz (II miejsce), Nadia Derek (III miejsce) rywalizowali 7 marca br. z koleżankami i kolegami z 10 szkół z gmin: Raba Wyżna i Spytkowice. Poziom tych międzygminnych eliminacji stoi na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy prezentują dużą wiedzę. Naszej uczennicy Kindze – udało się uzyskać III miejsce w drugiej grupie wiekowej. Jej kolega z Rokicin Podhalańskich, który zajął II miejsce, był lepszy tylko o ½punktu.

Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom za to, że po raz kolejny reprezentowali naszą szkołę na tym prestiżowym turnieju.

Uczniowie odbierają nagrody. fot. Małgorzata Dawiec
Ogłoszenie wyników przez komisje. fot. Małgorzata Dawiec