"Zbawienie przyszło przez krzyż" - apel Wielkanocny

„Pan Jezus nie żąda od Ciebie, abyś z Nim dźwigał krzyż przez całe życie, ale niósł mały jego kawałek, w którym mieszczą się ludzkie cierpienia”.
Ojciec Pio

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które napełniają nas radością i nadzieją. Jest to czas przygotowań do uroczystości zmartwychwstania Chrystusa, czas, kiedy pochylamy się nad głęboką symboliką krzyża – znaku zbawienia, nieskończonej miłości, poświęcenia.

W dniu 26 marca uczniowie klasy VI a przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Przez krzyż do chwały”. Program artystyczny poprzedziły świąteczne życzenia Dyrektora skierowane do wszystkich obecnych na sali uczniów i nauczycieli.
Widzowie, którzy skupili się podczas apelu, mogli przejść tę trudną drogę Chrystusa od Golgoty, poprzez Emaus do radości zmartwychwstania. Piękne, pasyjne pieśni: „Zbawienie przyszło przez krzyż”, „Rozpięty na ramionach”, …, wrażliwa recytacja utworów Leopolda Staffa, Wojciecha Bąka, fragmentów Nowego Testamentu, sprawiły, że publiczność miała czas na refleksję nad własnym życiem, a słowo „poświęcenie” mocno wybrzmiało. Zakończenie spektaklu emanowało radością, przypomnieniem zwyczajów i tradycji związanych z obchodzeniem świąt. Występ wzbogaciła wymowna, sugestywna scenografia oraz bogata oprawa muzyczna.