Uczniowie klas I-III  przedstawiają jasełka na tle szopki. Dzieci są przebrane w stroje aniołów, pastuszków, zwierząt.

Jasełka A.D. 2022

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I-III, którzy wraz z wychowawcami i księdzem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele.

Po występie głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

Galeria zdjęć: 

Pan Dyrektor składa społeczności szkolnej życzenia. Z tyłu na scenie wszyscy uczniowie biorący udział w Jasełkach.
Na scenie chłopcy przebrani za  diabłów  i Heroda. Obok szopki stoją dziewczynki przebrane za aniołów, z lewej strony chłopcy przebrani za trzech królów.
Na scenie chłopcy przebrani za  trzech  królów,  składają dary. W szopce dwoje dzieci przebranych za Maryję i Józefa. Obok szopki anioły