Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Na zdjęciu centrum nagłośnienia na hali sportowej

Nagłośnienie hali sportowej

Na hali sportowej zostało utworzone dodatkowe pomieszczenie, w którym zostało zainstalowane stacjonarnie centrum zarządzanie nagłośnieniem sali gimnastycznej. Dodatkowo doposażono nagłośnienie w 3 zestawy profesjonalnych bezprzewodowych mikrofonów.

Na zdjęciu stoją uczniowie wraz z opiekunami na tle Jeziora Czorsztyńskiego.

WYCIECZKA W PIENINY

Dnia 20 maja 2024 roku, uczniowie klas VB, VIA, VIB, VIIA,VIIB brali udział w wycieczce szkolnej w Pieniny. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zamku w Niedzicy, gdzie mogliśmy zobaczyć średniowieczne komnaty, eksponaty takie, jak zbroje, miecze, narzędzia tortur oraz zdjęcia właścicieli zamku. Z tarasu widokowego podziwialiśmy Jezioro Czorsztyńskie. Zwiedziliśmy też wozownię, a w niej pojazdy konne takie, jak bryczki i sanie.

Na zdjęciu, uczniowie z nauczycielami na korytarzy zdający egzamin ósmoklasisty

Egzaminy ósmoklasisty 2024

W dniach 14-16 maja 2024 r. Nasi uczniowie klas 8 zmierzyli się z podsumowaniem swoich ośmioletnich osiągnięć. Wszyscy piękni, młodzi, odświętnie ubrani z zaangażowaniem zmagali się przez trzy dni z arkuszami egzaminacyjnymi. Dyrekcja składa podziękowania przede wszystkim uczniom za ich postawę w trakcie trwania sesji egzaminacyjnej, oraz komisjom za profesjonalne przeprowadzenie procesu egzaminacyjnego. Życzymy uczniom takich wyników egzaminów na jakie liczą planując swoją dalszą przyszłość.

Zdjęcie przedstawia czterech uczniów klasy 6a, za nimi znajdują się prace konkursowe czyli plakaty i makiety przedstawiające miejscowości gminy.

WYNIKI KONKURSU „NASZA GMINA- FAKTY I LICZBY”

W naszej szkole odbył się konkurs geograficzno- matematyczny „Nasza Gmina- fakty i liczby”. Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych. Uczniowie rywalizowali w 2-3 osobowych, losowo wybranych zespołach. Konkurs składał się z dwóch etapów. Dany zespół losował miejscowość wchodzącą w skład gminy Raba Wyżna, a następnie zespoły przygotowywały plakat lub makietę poświęconą danej miejscowości. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu quizu przez każdy z zespołów.

Uczniowie klasy 4a przygotowują gorącą czekoladę, a następnie delektują się napojem.

Gorąca czekolada po egzaminie na kartę rowerową

Uczniowie kl. 4a w dniu 30. kwietnia pisali test z zasad ruchu drogowego, a tym samym rozpoczęli egzamin na kartę. Po części teoretycznej był czas na gorące kakao, które uczniowie samodzielnie przygotowywali. Zajęcia odbywały się w pracowni technicznej, która powstała w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Na zdjęciu grupa uczniów biorących udział w przedstawieniu. Dzieci ustawione są w trzech rzędach, ubrane odświętnie.  Dziewczynki w białych bluzeczkach, czarnych lub czerwonych spódniczkach, chłopcy w białych koszulach i ciemnych spodniach. W tle dekoracja patriotyczna.

Majowe święta

Grupa uczniów z  klas I-III, którzy uczęszczają na zajęcia w świetlicy szkolnej przygotowali  montaż słowno-  muzyczny z okazji Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja.  Zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej, które przybliżyły uczniom historię powstania państwa, wyjaśniły znaczenie symboli narodowych jak również czym dla każdego Polaka jest konstytucja. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: przedszkolaki, przyszli uczniowie.