Konkursy / Zawody - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawie

Sześcioro uczniów, w tle zbiory biblioteczne. Uczniowie prezentują otrzymane dyplomy i nagrody.

„Słowem malowane” – konkurs – zabawa dla uczniów z Ukrainy

4 kwietnia w bibliotece miał miejsce konkurs – zabawa „ Słowem malowane”, którego celem było zmotywowanie dzieci i młodzieży z Ukrainy do posługiwania się językiem polskim. Uczniowie grali w memory, rozwiązywali rebusy, uczestniczyli w konkursie czytania i pisania. W sposób zabawowy obcowali z językiem polskim, poznawali związki frazeologiczne, łączyli umiejętności matematyczne z poprawnością językową, itp. Uczniowie świetnie się bawili.

Na zdjęciu grupa 19 uczniów- 8 chłopców i 11 dziewczynek. Dzieci ustawione są w dwóch rzędach. W pierwszym rzędzie dzieci siedzą, a w drugim stoją. Wszyscy trzymają pamiątkowe dyplomy, słodki upominek. W tle zielone płótno na którym przypięte są duże, kolorowe kwiaty.

Konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty"

22 marca br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Wiosenne kwiaty". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 39 uczniów. Celem konkursu było: zainspirowanie do wyrażenia środkami plastycznymi piękna wiosennych kwiatów, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości, rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności dzieci. Komisja konkursowa oceniając prace i przyznając nagrody brała pod uwagę pomysłowość, wkład pracy i estetykę. Oto wyniki konkursu:

Uczniowie siedzą na sali, czekają na rozpoczęcie konkursu.

Uczniowie SP 1 Skawa w OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” 2024

Nasi uczniowie po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najpierw – 26 lutego br. - odbyły się szkolne eliminacje. Wzięło w nich udział sześcioro uczniów z klas szóstych i siódmych: Kinga Syrnik, Iza Kosek, Nadia Derek, Oliwia Kozak, Oliwier Markowicz i Wojtek Gacek.

Plakat informujący o konkursie wiedzy o gminie Raba Wyżna

Konkurs geograficzno-matematyczny „Nasza gmina - fakty i liczby”

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy wśród uczniów na temat miejscowości wchodzących w skład gminy Raba Wyżna, jak również kształtowanie postawy patriotyzmu lokalnego.

Regulamin konkursu:

Na zdjęciu znajdują się uczniowie naszej szkoły na stadionie sportowym wraz z dyplomem za zajecie 4 miejsca w 3 boju lekkoatletycznym.

Powiatowy trójbój lekkoatletyczny

25 maja 2023 roku odbyły się zawody powiatowe w trójboju lekkoatletycznym.

Na zdjęciu znajdują się zawodnicy biorący udział w czwórboju na stadionie w Rabce.

Powiatowy czwórbój lekkoatletyczny

Dnia 19 maja 2023 odbył się powiatowy czwórbój lekkoatletyczny. Zawodnicy startowali w konkurencjach 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 i 1000m.

Informacje kontaktowe

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: +48 798 313 845
E-mail: sekretariat@sp1skawa.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony