Konkurs geograficzno-matematyczny „Nasza gmina - fakty i liczby”

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy wśród uczniów na temat miejscowości wchodzących w skład gminy Raba Wyżna, jak również kształtowanie postawy patriotyzmu lokalnego.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych.

2. Uczniowie rywalizują w 2-3 osobowych losowo wybranych zespołach.

3. Konkurs składa się z dwóch etapów.

4. Dany zespół losuje miejscowość wchodzącą w skład gminy Raba Wyżna, a następnie przygotowuje plakat lub makietę poświęconą danej miejscowości.

5. Praca powinna zawierać kluczowe informacje na temat danej miejscowości, w tym również informacje zawierające dane liczbowe. Na plakacie powinny być umieszczone również zdjęcia istotnych obiektów, najlepiej autorskie. Makieta powinna przedstawiać fragment obszaru danej miejscowości. Termin oddania prac konkursowych to 9 kwiecień.

6. Zespoły dokonują prezentacji swoich prac.

7. Drugi etap konkursu będzie polegał na rozwiązaniu quizu przez każdy z zespołów. Test składał się będzie z 20 pytań dotyczących gminy Raba Wyżna, przygotowanych w oparciu o informacje zawarte na stronie internetowej gminy.

8. Komisja konkursowa wyłoni laureatów I, II, III miejsca na podstawie łącznej liczby punktów uzyskanych za pracę, prezentacje oraz quiz.

Autorki artykułu:
Katarzyna Klimas